Kurumsal Hediyelik Ürünler 

Kurumsal Hediyelik Ürünler 

Kurumsal Hediyelik Ürünler  Sevdiklerimize duygularımızı belli etmenin en iyi yollarından biri hediye almaktır. Hediye vermenin iş ortamında olması, işverenlerin çalışanlarını motive etmek, teşviklerini artırmak ve mutlu  olmalarını sağlamak için verdikleri hediyeye kurumsal hediye denir. Kurumsal hediye sadece çalışanlara değil iş ortaklarına ve paydaşlara verilen hediyeler olarak da bilinir.

Kurumun  insan kaynakları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda belirlenir.  İnsan kaynakları kime nasıl ne hediye verileceğini kurum içinde çalışanların yaş, cinsiyet, meslek vb kriterleri göz önünde bulundurarak karar verir. Bu kararı alırken verilen hediyenin kurumun bütçesine uygun olmasına dikkat eder.

Kurumsal Hediyelik Ürünler 
Kurumsal Hediyelik Ürünler

Kurumsal Hediyelik Ürünler Ne Zaman Verilebilir?

Sevdiklerimizi mutlu etmenin belli bir zamanı yoktur. Ama kurumsal hediyelerde ideal zamanların ayarlanması önem arz eder. Kurumsal hediyelik ürünler vermek için en uygun zamanlar işe yeni başlangıç günleri, doğum günleri, yılbaşı, anneler günü, babalar günü, bayram günleri, 5. 10. İş yıl dönümleri tercih edilebilir.

Kurumsal Hediye İçin Öneriler 

Birine hediye alırken hediyenin ne olacağı konusunda akılda sürekli soru işareti dolaşır. Alınan hediyenin anlamına uygun mesajı vermesi gerekir. Bu nedenle hediyenin doğru seçilmesi önemlidir. Uygun hediye seçimi çalışanları motive ederek başarılarının artmasında rol oynar. Günümüzde kurumsal hediyelik ürünler için pek çok alternatif vardır.  Bunlardan bazıları aşağıda yer almaktadır.

  • Alış-Veriş Çekleri 

Giyimden markete, beyaz eşyadan mobilyaya kadar farklı marka ve çeşitte alışveriş çeki hediye olarak verilebilir.

  • Hobi Eşyaları 

Çalışanların zevklerine uygun olarak alınan hobi eşyaları güzel bir seçenek olabilir. Var olan zevklerine uygun olarak tercih edilebilir veya yeni hobi edinmeleri için farklı hobi eşyaları alınabilir.

  • Tatil Veya Seyahat Çeki 

Tatile gitmek ya da kısa süreli de olsa seyahat etmek herkes için vazgeçilmez bir seçenektir. Yıllık izni gelen çalışanlar için verilebilecek en ideal hediye alternatiflerinden biridir. Kurum kişi sayısını ve kurumun bütçesini dikkate alarak tatil veya seyahat çekini hediye olarak verebilir.

  • Check-Up

Çalışanlarını düşünen kurumlar için tercih edilecek en ideal hediyelerden biridir. Çalışana verilen böyle bir hediye kendini değerli hissetmesini sağlar.

 

Bizi İnstagramdan Takip Edin :  theceyturkey 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.